Istnieje wiele zautomatyzowanych systemów – niektóre są bezpłatne, a niektóre są bardzo drogie. Jest to własny język kodowania platformy handlowej Metatrader 5, zaprojektowany specjalnie do automatyzacji handlu i tworzenia wskaźników. Aby utworzyć EA, musisz strategię, która działa i jest dobrze przetestowana. Strategia ta zostanie następnie zakodowana w programie MT4/5, aby handlować w Twoim imieniu. W tym materiale znajdziesz informacje o mql5 dla manekinów.

Strategia handlowa

Najpierw musisz zdecydować, co zrobi EA – śledzić wymagany wskaźnik, a po spełnieniu warunków, których potrzebujesz (lub spełnić określone warunki) zamknie transakcję (krótka sprzedaż / zakup długoterminowy), w zależności od aktualnego warunku, który został ustalony.

M\'L5 dla manekinów: Co musisz wiedzieć

Powyższe nazywa się strategią handlową. Zanim będziesz mógł napisać EA, musisz najpierw opracować metodę handlową, którą chcesz zautomatyzować. Chcemy, aby nasze EA otworzyło długą pozycję (kup), gdy MA-8 wzrośnie, a koszt podchodzi do niego i jest mieści. Krótka pozycja (sprzedaż), gdy MA-8 spada, a koszt jest poniżej tego poziomu. Zamierzamy również zastosować inny wskaźnik o nazwie Średni ruch kierunkowy (ADX) z okresem 8, który pomoże nam również określić, czy rynek jest trendy, czy nie. Robimy to, ponieważ chcemy wejść w handel tylko wtedy, gdy rynek jest w trendzie, i zrelaksować się, gdy rynek się porusza (tj. nie we właściwym trendzie). Aby to zrobić, uruchomimy transakcję tylko wtedy, gdy powyższe warunki zostaną spełnione, a ADX jest więcej niż 22. Jeśli tak jest, ale jest spadek lub ADX mniej niż 22, nie będziemy handlować, nawet jeśli warunek B został spełniony. Musimy EA szukać opcji kupna / sprzedaży dopiero po utworzeniu nowego baru, a my upewnimy się, aby otworzyć pozycję do zakupu, jeśli warunki zakupu są spełnione i nie ma jeszcze otwartej pozycji.

Teraz, gdy strategia jest opracowywana, nadszedł czas, aby zacząć pisać nasz kod. Szczegółowe instrukcje dotyczące pisania kodu można znaleźć w domenie publicznej na żądanie “kod mql5 dla manekinów.”

Wniosek

Co pamiętać o doradcach, nigdy nie jest uniwersalny. Niektórzy doradcy pracują na rynku trendów i tracą pieniądze przede wszystkim na rynku bocznym. Niektórzy doradcy będą działać bardzo dobrze na linii bocznej