Angleńcy po urodzeniu, Henry Clews odegrał ważną rolę w tworzeniu amerykańskiej gospodarki pod koniec XIX i na początku XX wieku. Jego rodzina pochodzi z prowincji West Midlands, a mianowicie Stafford County. Kiedy Clouse miał 19, jego ojciec postanowił wyemigrować do Stanów Zjednoczonych. Jego rodzice mieli nadzieję, że ich syn wybierze duchową karierę, ale nie podzieli tej opinii: raz na Wall Street, Henry postanowił poświęcić swoje życie na wspinaczkę finansową Everest.
Zrozumienie przez Clouse’a zasad sukcesu zaczęło się od pozycji małego pracownika w firmie importującej, po czym był poważnie zainteresowany handlem giełdowego. W wieku 23 lat udało mu się już z powodzeniem przeprowadzić oferty na słynnej nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych, a po kilku latach został współzałożycielem Livermore, Clews i Company, jednego z trzech największych uczestników rynku USA dla obrotów Państwa Obligacji.
Jednym z głównych testów w biografii Henry’ego Cluza była panika w 1873, który był początkiem jednego z najbardziej przedłużających się spowolnionych koniunktury i przyniósł bankructwo Livermore, Clews i Company. Pomimo wysokości długiego kryzysu, cztery lata po upadku globalnego rynku, Clouse zdołał odzyskać część swojego kapitału, rozłożyć długi i ustawić własną firmę.
Rezygnacja z oficjalnego stanowiska w amerykańskim rządzie nie przeszkała mu w uczestnictwie w organizacji „Komitetu 70”, która ujawniona niesławnego „gangu Tweed”. Henry Clouse służył później jako doradca ekonomiczny prezydenta Ulysses S. Grant. Zagorzał konserwatywny, krytykował pracę związków zawodowych. Znany jest również z wykładów na temat administracji publicznej, rozwoju społeczeństwa i gospodarki. Poglądy na te tematy zostały opublikowane w książce 50 lat w Wall Street, która pozostaje istotna dzisiaj.