Hedging nazywa się procesem ubezpieczenia od potencjalnych strat i chęci zminimalizowania ryzyka. Proces ten odbywa się stosunkowo o wahania cen na rynku finansowym, tj. Jednak większość inwestorów zabezpiecza się dzięki opcjom lub futures. Faktem jest, że większość inwestorów nie wie, jak ten proces ma miejsce i nigdy nie będzie uciekać się do niego.
Dlaczego jako inwestor musisz o tym wiedzieć? Przynajmniej dlatego, że większość prywatnych inwestorów nie wie o tym i traci wiele. Jeśli jesteś zainteresowany krótkoterminowymi wahaniami cen, a nie długoterminowymi inwestycjami – ten artykuł jest dla Ciebie.
Czytaj więcej o hedging
Hedging jest procesem ubezpieczeniowym potencjalnych ryzyk, które pojawiają się podczas handlu na rynku finansowym. Występuje poprzez kupno lub sprzedaż środka trwałego w przyszłości w celu zminimalizowania ryzyka związanego z nieprzewidzianymi wahaniami cen w najbliższej przyszłości. Mówiąc najprościej, jeśli dwa hedgingowe zdają sobie sprawę z ceny, po której transakcja zostanie dokonana w przyszłości, ubezpieczają się od strat finansowych spowodowanych wahaniami cen.
które minimalizują ryzyko, minimalizujemy kwotę potencjalnego zysku, ponieważ te dwie koncepcje są ze sobą powiązane. Oznacza to, że jeśli to, od czego jesteśmy ubezpieczeni, nie stracimy pieniędzy, ale nie zarobimy.
Ważne jest, aby powiedzieć, że zabezpieczając nie tylko chronimy się przed stratami finansowymi, ale także ograniczamy się do potencjalnych zysków. Dlatego przed zastosowaniem tej taktyki w praktyce, warto zrozumieć, że jej celem nie jest zwiększenie zarobków, ale zmniejszenie strat finansowych.
Praktyczny przykład
Rozważmy praktyczny przykład chowania.
Wyobraź sobie, że masz akcje Gazpromu. Myślisz, że na dłuższą metę cena akcji wzrośnie. Jednak martwiąc się o krótkoterminowy spadek wartości aktywów, zabezpieczasz się przed tym spadkiem – kupujesz opcję z możliwością odsprzedaży akcji Gazpromu według określonej ceny. Jeśli twoje założenia staną się oczywiste, odsprzedajesz akcje po tej samej uzgodnionej cenie.
Inny przykład jest większy. Wyobraź sobie, że pewna firma konsumuje produkty rolne do produkcji swojego produktu (na przykład producent piwa zużywa jęczmień). Jeśli ta firma planuje reasekurację przed nieoczekiwanym wzrostem cen surowców (jęczmienia), kupuje kontrakt terminowy, który powinien zostać ustalony cenę, po której można ją kupić w przyszłości. Jeśli koszt surowców spadnie, firma przepłaca.
Post Hedging jest minimalizacja ryzyka pojawił się pierwszy na G-Forex.net.